reklama

Maskulinistické hnutie

Keď rovnosť, tak rovnosť. Keď ženy majú feministické hnutie, tak muži maskulinistické. Že o čo sa tu pokúšam v spoločnosti mužov diskriminátorov?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Najprv o jednej zo zmien(ekonomickej) vplývajúcej na postavenia muža a ženy v rodine.

Kto sa niekedy zaujímal o život na začiatku minulého storočia alebo ešte skôr, možno si všimol rodinnú organizovanosť vyznačujúcu sa prísnosťou a silnou mužskou autoritou. (Hlavne na dedinách.) Rodičia dokonca dieťaťu vyberali partnera. Moc, ako dnes, aj vtedy bola podmienená ekonomickými zdrojmi. Vtedy mužskou prácou. Preto do popredia vystupovali mužskejšie vlastnosti ako tvrdosť, autoritárstvo, zákon, nie kompromis. Žena závislá na partnerovej práci volí rešpektovanie a podriadenie sa. (Dobu skvele vystihuje film Milky Zimkovej Pásla kone na betóne a konkrétne hláška: „Nemaš chlopa, nemaš pravdy.“)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sociálne istoty menia staré usporiadanie. Rodičia a hlavne matka začala dostávať materskú, rodičovský príspevok, prídavky, nastúpila do práce. Muža z časti nahrádza štát. Rozloženie moci sa vyrovnáva. K slovu sa viac dostáva žena, vo výchove sa objavujú ženské prvky ako empatia, citlivosť, kompromis. Žena sa stáva ženskejšou a muži zjemňujú tvrdé, neomalené správanie. Musia ho prehodnotiť, viac napĺňať a prihliadať na ženské potreby citovosti a vzťahovosti. Masovejšie sa objavuje rola miernejšieho otca ponechávajúceho si prísnosť, ale dokáže aj pochopiť a podporiť, učí sa rozprávať o citoch. Takto vyzerá dnešok.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Čo bude zajtra? Platy by sa mali vyrovnať úplne, štátne príspevky môžu zvýšiť samostatnosť neúplnej rodiny do takej miery, že matka s deťmi nebude nemusieť pracovať. Váhy moci sa preklopia na druhú stranu, do druhého extrému. Jedným zo zjavných negatívnych prejavov je ochota matky vychovávať dieťa bez otca alebo rozvod.

Našťastie, muži sa nikdy nedostanú do pozície darcov spermií. Žiť v dlhodobom partnerstve je a bude výhodné, príjemné, ľahšie a zdravšie pre oboch. Niekoľko dôvodov:

- potreba zdieľať a byť s niekým v citovom spätí pretrvá, pretože človek je človekom;

- rodina je príliš náročnou „firmou“ aby ju dostatočne a naplno „riadil“ jeden. Vyžaduje si mnoho času a mnoho citovej hĺbky;

SkryťVypnúť reklamu
reklama

- partnerstvo predlžuje život približne o 10 rokov;

- človek považuje svoj život hodnotnejším a krajším.

Pozície v spoločnosti a rodine sa vyrovnávajú a žiaľ niektoré ženy akoby sa chceli mužom podobať vo všetkom. Rásť pritom neznamená plne prijať mužský svet, ale hlavne pestovať a zveľaďovať ženskú výnimočnosť. Práve preto, ako reakciu na potláčanie materstva a vyrovnanie pozícií, formulujeme základnú a jedinú požiadavku maskulinistického hnutia:

1. Požadujeme, aby spoločnosť uznala mužovi nárok na počatie, vynosenie a porodenie vlastného potomka.

Rovnosť vo všetkom a pre všetkých.

Tomáš Juričkov

Tomáš Juričkov

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rád poznávam život. Zoznam autorových rubrík:  psychológiapolitikaspoločnosťSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu