Maskulinistické hnutie

Autor: Tomáš Juričkov | 20.1.2012 o 17:50 | (upravené 4.4.2012 o 17:09) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  53x

Keď rovnosť, tak rovnosť. Keď ženy majú feministické hnutie, tak muži maskulinistické. Že o čo sa tu pokúšam v spoločnosti mužov diskriminátorov?

Najprv o jednej zo zmien(ekonomickej) vplývajúcej na postavenia muža a ženy v rodine.

Kto sa niekedy zaujímal o život na začiatku minulého storočia alebo ešte skôr, možno si všimol rodinnú organizovanosť vyznačujúcu sa prísnosťou a silnou mužskou autoritou. (Hlavne na dedinách.) Rodičia dokonca dieťaťu vyberali partnera. Moc, ako dnes, aj vtedy bola podmienená ekonomickými zdrojmi. Vtedy mužskou prácou. Preto do popredia vystupovali mužskejšie vlastnosti ako tvrdosť, autoritárstvo, zákon, nie kompromis. Žena závislá na partnerovej práci volí rešpektovanie a podriadenie sa. (Dobu skvele vystihuje film Milky Zimkovej Pásla kone na betóne a konkrétne hláška: „Nemaš chlopa, nemaš pravdy.“)

Sociálne istoty menia staré usporiadanie. Rodičia a hlavne matka začala dostávať materskú, rodičovský príspevok, prídavky, nastúpila do práce. Muža z časti nahrádza štát. Rozloženie moci sa vyrovnáva. K slovu sa viac dostáva žena, vo výchove sa objavujú ženské prvky ako empatia, citlivosť, kompromis. Žena sa stáva ženskejšou a muži zjemňujú tvrdé, neomalené správanie. Musia ho prehodnotiť, viac napĺňať a prihliadať na ženské potreby citovosti a vzťahovosti. Masovejšie sa objavuje rola miernejšieho otca ponechávajúceho si prísnosť, ale dokáže aj pochopiť a podporiť, učí sa rozprávať o citoch. Takto vyzerá dnešok.

Čo bude zajtra? Platy by sa mali vyrovnať úplne, štátne príspevky môžu zvýšiť samostatnosť neúplnej rodiny do takej miery, že matka s deťmi nebude nemusieť pracovať. Váhy moci sa preklopia na druhú stranu, do druhého extrému. Jedným zo zjavných negatívnych prejavov je ochota matky vychovávať dieťa bez otca alebo rozvod.

Našťastie, muži sa nikdy nedostanú do pozície darcov spermií. Žiť v dlhodobom partnerstve je a bude výhodné, príjemné, ľahšie a zdravšie pre oboch. Niekoľko dôvodov:

- potreba zdieľať a byť s niekým v citovom spätí pretrvá, pretože človek je človekom;

- rodina je príliš náročnou „firmou“ aby ju dostatočne a naplno „riadil“ jeden. Vyžaduje si mnoho času a mnoho citovej hĺbky;

- partnerstvo predlžuje život približne o 10 rokov;

- človek považuje svoj život hodnotnejším a krajším.

Pozície v spoločnosti a rodine sa vyrovnávajú a žiaľ niektoré ženy akoby sa chceli mužom podobať vo všetkom. Rásť pritom neznamená plne prijať mužský svet, ale hlavne pestovať a zveľaďovať ženskú výnimočnosť. Práve preto, ako reakciu na potláčanie materstva a vyrovnanie pozícií, formulujeme základnú a jedinú požiadavku maskulinistického hnutia:

1. Požadujeme, aby spoločnosť uznala mužovi nárok na počatie, vynosenie a porodenie vlastného potomka.

Rovnosť vo všetkom a pre všetkých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?