Prečo sa oplatí zriadiť si zdravotnú poisťovňu.

Autor: Tomáš Juričkov | 28.1.2012 o 20:30 | (upravené 4.4.2012 o 17:10) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  42x

Obchod so zbraňami, ľuďmi alebo drogami už dávnejšie nie je tým najlepším biznisom. Stal sa ním obchod so zdravím. Navyše verejne a legálne. Príjmy môžu byť tak vysoké, že náklady vrátane provízií za „pomoc“ sú len omrvinkami na dne plného koša.

Poisťovňa Dôvera hospodárila v roku 2010 so ziskom 16,2 mil. eur (približne 488 mil. Sk, čo je takmer pol miliardy korún). Ako uviedol v rozhovore pre SME Maták, jeden z vlastníkov Penty, zisk zodpovedá približne 3% celkových príjmov. Na firmu so základným imaním 19,2 mil. eur veľmi slušný výsledok. Navyše ak firma nepodniká s vlastnými peniazmi a 3% je vlastne odkrojením z poistného koláča.
Ak sú pravdivé informácie z rozhovoru Fica s Haščákom v spise Gorila, potom „zdravotníctvo bude fungovať len ak sa podmienky nastavia na maržu 7 -10% a čistú efektívnosť.“ Pritom by sa ale tretina nemocníc mala zavrieť. Samozrejme hneď v nasledujúcej vete sa píše, že Penta chce do nových polikliník investovať 3 mld. Sk.  Dovoliť si to môže, pretože pri výbere poistného v sume 1 mld. eur je 10 percent 3 mld Sk. Pri dobrej firemnej štruktúre a organizácii, ktorú Penta nepochybne má, je návratnosť investícií takmer okamžitá.
Nasleduje hypotetická slovná úloha: Vlastník zdravotnej poisťovne očakáva maržu 7-10 percent pri ročných príjmoch 1mld. eur.
Koľko eur by bol ochotný zaplatiť na províziách štátnym úradníkom a nominantom?
Ako rýchlo by sa vrátili „náklady na podnikanie“ pri uplácaní úradníkov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?